YENİ BİR TEST FIBROMYALGIA’YI ALGILAYABİLİR

Kan testinde klinik test için fibromiyalji hastaları arıyorlar.

Fibromiyalji ağrı, uyku bozuklukları, depresyon, düşünme ve hafıza problemleri ile mücadeleyi içerir.

Aynı derecede zor, hastalığın geçerliliğinden şüphe eden arkadaşların, ailenin ve tıp camiasının şüpheciliğidir.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ne göre, yanlış anlaşılan ve sıklıkla yanlış teşhis edilen fibromiyalji, nüfusun yaklaşık% 2’sini etkiler.

FM testini geliştiren biyomedikal bir şirket olan Epicgenetics’in kurucusu Dr. Bruce Gillis, bu rakamın 10 milyondan fazla Amerikalıyı veya nüfusun yaklaşık% 6’sını etkilediğini söyleyen başkaları tarafından tartışılıyor. / kan testi. Fibromiyalji tanısı kondu.

Ne olduğunu

Fibromiyalji, vücutta veya lokal alanlarda kasların ve eklemlerin genel ağrı ve hassasiyeti ile sık görülen baş ağrıları, uyku bozuklukları, bacak krampları veya uyuşma veya karıncalanma gibi diğer semptomlarla karakterize kronik bir hastalıktır.

Kurbanlar arasında kadınların yaklaşık% 60’ı ve erkeklerin% 40’ı etkileniyor.

Gillis, yüzlerce yıldır fibromiyalji yanlış anlaşıldı. Hastalar – çoğunlukla kadınlar – nevrotik olarak etiketlendi. Bir asır önce kadınlar kurumsallaşabilirdi. 1970’lerde doktorlar tedavi etmek için çok sayıda Valium reçete ettiler, diyor Gillis.

Daha önce fibromiyalji hastalarını tedavi etmek için özel uygulamada olan Gillis, bir hastalıktan ziyade bir sendrom veya bir dizi semptom olarak sınıflandırılmıştır.

Fibromiyaljiyi test etmek için, birçok hasta üç ila beş yıl boyunca “dışlama testleri” için bir doktora danıştı, dedi Gillis. Örneğin, lupus test edilmiş ve atılmıştır veya romatoid artrit yanlış teşhis edilmiştir.

Los Angeles’taki California Üniversitesi dahil olmak üzere büyük tıp üniversitelerinin yardımıyla; Chicago Tıp Okulu ve Harvard Tıp Okulu’ndaki Illinois Üniversitesi FM / testini geliştirdi.

Bu hastalarda belgelenmiş spesifik beyaz kan hücresi anormalliklerinin varlığını belirleyerek fibromiyaljiyi teşhis edin. Test FDA uyumlu ve 2013 yılında tanıtıldı.

Test, bir onstan daha az sıvı kan gerektirir. Gillis, bağışıklık sistemindeki beyaz kan hücrelerinin kromozomlarını ve sitokinlerin hareket modellerini analiz ediyor.

Fibromiyalji hastaları bu proteinlerle ilgili düzensiz bir yapıya sahiptir. Sağlık hizmeti sunucuları, Medicare tarafından kapsanan testi ve genellikle sigorta tarafından talep edilebilir.

“Bence fibromiyalji ile ilgili bilimsel bilgilerin ön saflarındayız ve hastalar için şu önemli soruları cevaplıyoruz: 1) Fibromiyaljim var mı? 2) Fibromiyalji nasıl ve neden geliştirdim? Ve 3) Fibromiyalji için doğrudan tedavi var mı? Dedi Gillis.

Kampanya 250

Sadece fibromiyaljinin nedenini araştırmakla kalmayıp aynı zamanda etkili bir tedavi geliştirmek için Kampanya 250, FM testini / testini ücretsiz olarak almak için 250.000 gönüllüyü arıyor.

Pozitif testi yapan hastalar, fibromiyalji semptomlarını hafifletmeye çalışacak belirli bir fibromiyalji aşısının klinik çalışmasına katılmayı seçebilir.

Çalışma, bir FM aşısı araştırmasının bir parçası olarak ortak pazarlar ve DNA’nın özelliklerini inceleyen Massachusetts Genel Hastanesi ve Harvard Tıp Fakültesi’nde immünobiyoloji laboratuvarları direktörü Dr. Denise Faustman tarafından yönetilecek.

“Fibromiyaljisi olan insanlar artık başkalarını dinlememelidir:” Hepsi kafanızda “veya” Mükemmel görünüyor. “Bağışıklık sistemini iş başında göremezsiniz,” dedi Gillis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.