USP araştırmacıları cihazı fibromiyalji ağrısını gidermeyi başarıyor

São Carlos USP Fizik Enstitüsü tarafından oluşturulan, avuç içinde uygulanan lazer ve ultrason birleştirir; vakaların% 90’ında ağrı kesildi

Sonic Photo tedavisi ellere uygulanır, ancak tüm vücut üzerinde etkisi vardır.

São Carlos Fizik Enstitüsü’nün (IFSC / USP) Optik Grubu araştırmacıları tarafından oluşturulan ve uygulanan fibromiyaljiye karşı yenilikçi bir tedavi, hastaların% 90’ında fibromiyaljinin ağrısını temizlemeyi başardı. araştırmaya öncülük etti.

Kronik olarak kabul edilen hastalığın tedavisi olmadığını, hastaların yaşam kalitesini artırabilecek bir tedavi olduğunu belirtiyor.

“Tedaviyle, 30 gün boyunca acısız kalanlar ve 3 aya kadar diğerleri var” diyor.

“Tedavi, bu sorun için yaygın olarak kullanılan analjezikler, antienflamatuarlar ve antidepresanlar gibi bir dizi ilacın kullanımından kaçınır” diye ekliyor.

Fibromiyalji, vücutta simetrik olarak 18 noktada ağrı ile karakterizedir. Diğer belirtiler arasında kronik yorgunluk ve tamir etmeyen uyku vardır. Merkezi sinir sistemi ve ağrıyı kontrol eden mekanizma ile ilişkili bilinmeyen bir hastalıktır.

USP tedavisine Sonic Photo denir ve Profesör Vanderlei Bagnato tarafından koordine edilir. Fizik Enstitüsü ekibi tarafından geliştirilen ve ultrason ve terapötik lazerin düşük yoğunluklu eşlenik uygulamasını gerçekleştiren, dünyada öncü kabul edilen bir ekipmandan gerçekleştirilir. Araştırmacıya göre, hem tedavi protokolü hem de kullanılan cihaz yayınlanmamış olarak kabul edildi.

Fizyoterapi olan geleneksel tedavi, tetik noktaları veya hassas noktalar adı verilen ağrı bölgelerinde gerçekleştirilir. Sonic Photo uygulaması haftada iki kez olmak üzere tüm avuç içine uygulanır. On oturum gereklidir.

“Fibromiyalji hastalarının elinde, hastalığı olmayan insanlardan daha fazla sayıda duyu hücresi vardır, bu nedenle avuç içlerini tedavi için bir geçit olarak kullanırız.” Hücresel doku ile temas halinde hafif etki enerji olan ATP üretir, sonuç olarak hastanın yorgunluğunu azaltır.Uygulama sadece ellerin avuçlarında olmasına rağmen, tedavinin etkisi sistemiktir, yani tüm vücudu etkiler ”diye açıklıyor.

Ultrason ve lazer konjugatlarının uygulanmasının her iki kaynağın antienflamatuar etkisini güçlendirdiğini, vücuttaki dengeyi teşvik ettiğini ve sonuç olarak ağrıyı kontrol ettiğini belirtiyor.

Araştırmacıya göre, ekipmanın yıl ortasına kadar tıbbi kliniklere ulaşması bekleniyor.

Şu anda, São Carlos’ta, üniversitenin bulunduğu São Paulo’ya yaklaşık 230 km mesafede iki servis noktası vardır. Bunlardan biri Santa Casa da Misericórdia de São Carlos’taki Fotodinamik Terapi Ünitesidir. Daha fazla bilgi (16) 3509-1351’i arayarak elde edilebilir. Oturumlar ücretsizdir. Diğer yer ise yaklaşık 40 dolarlık sembolik bir ücretin ödendiği Multifisio kliniğidir. İletişim telefon numarası (16) 99762-727

Bunu Paylaş:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *