Stres fibromiyaljili kişilerde en büyük sorundur!

Herkes hayatında stres altında. Stres herkesin bildiği ve hayatın bir parçası olarak kabul edilen bir şeydir. Yeterli paranız, evliliğiniz veya çocuk sorununuz vb. Olmayabilir. Bu herhangi bir şey olabilir. Fibromiyaljisi olan insanlar yüksek düzeyde strese sahiptir.

Herkes sessiz bir katil olan stresi bilir. Stres belirtileri ve yan etkileri kalp krizi, kalp problemleri, anksiyete, depresyon ve diğer sorunlara neden olabilir. Stres fibromiyaljiden etkilenen insanlarda en büyük sorundur.

Stres ve fibromiyaljinin bazı özellikleri.

Vücuttaki hipotalamik-hipofiz-adrenal eksenin ilişkili stresi önlediğine inanılmaktadır. İnsanlar fibromiyaljiden etkilendiğinde, bu durum bu eksende parçalanır ve bu seviyeler normal insanlardan çok daha yüksektir.

Fibromiyaljisi olan insanlar farklı HPA seviyelerine sahiptir ve adrenalin ve kortizol gibi stres hormonlarını azaltabilir. Acilen ihtiyaç duyulan bu ağrı kesiciler olmadan, stres seviyesi uyarı vermeden düşer. Yükleniyor …

Bir kişi bu yükten hastalanabilir. Birçok semptom stresden kaynaklanır ve stresle ilişkili olduklarını bile bilmiyorsunuzdur. Bir kişinin ayrıca fibromiyaljisi varsa, bu olumsuz bir duruma yol açabilir. Stres ile daha fazla ağrınız var ve fibromiyalji çok fazla strese neden olan bir sendromdur. Migreniniz varsa, bu stres ağrıyı daha da kötüleştirebilir. Stres ayrıca fibromiyaljinin neden olduğu diğer ağrıları da şiddetlendirir.

Stresli olursanız, uykunuz da etkilenir. Stresten muzdarip insanlar genellikle uykuya dalamayacaklarını hissederler. Uykuya daldığınızda bile zihniniz her zaman çalışıyor gibi görünüyor. Bu stresle nasıl başa çıkacağınızı bile bilmiyorsunuz. Uyku vakti geldiğinde her şey akla geliyor. Rahatlayamıyorsunuz.

Stres nasıl azaltılır.

Yaşamınızın stresini azaltarak fibromiyaljinizi kontrol edebilirsiniz. Bu kolay görünebilir, ancak özellikle de başka sorunlarınız varsa, bu kolay değildir. Bugün stresinizi azaltmaya çalışırsanız, stresle güvenli ve etkili bir şekilde başa çıkabilirsiniz. Stresle farklı şeyleri halledebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!