Stres fibromiyaljili kişilerde en büyük sorundur!

Herkes hayatında stres altında. Stres herkesin bildiği ve hayatın bir parçası olarak kabul edilen bir şeydir. Yeterli paranız, evliliğiniz veya çocuk sorununuz vb. Olmayabilir. Bu herhangi bir şey olabilir. Fibromiyaljisi olan insanlar yüksek düzeyde strese sahiptir.

Herkes sessiz bir katil olan stresi bilir. Stres belirtileri ve yan etkileri kalp krizi, kalp problemleri, anksiyete, depresyon ve diğer sorunlara neden olabilir. Stres fibromiyaljiden etkilenen insanlarda en büyük sorundur.

Stres ve fibromiyaljinin bazı özellikleri.

Vücuttaki hipotalamik-hipofiz-adrenal eksenin ilişkili stresi önlediğine inanılmaktadır. İnsanlar fibromiyaljiden etkilendiğinde, bu durum bu eksende parçalanır ve bu seviyeler normal insanlardan çok daha yüksektir.

Fibromiyaljisi olan insanlar farklı HPA seviyelerine sahiptir ve adrenalin ve kortizol gibi stres hormonlarını azaltabilir. Acilen ihtiyaç duyulan bu ağrı kesiciler olmadan, stres seviyesi uyarı vermeden düşer. Yükleniyor …

Bir kişi bu yükten hastalanabilir. Birçok semptom stresden kaynaklanır ve stresle ilişkili olduklarını bile bilmiyorsunuzdur. Bir kişinin ayrıca fibromiyaljisi varsa, bu olumsuz bir duruma yol açabilir. Stres ile daha fazla ağrınız var ve fibromiyalji çok fazla strese neden olan bir sendromdur. Migreniniz varsa, bu stres ağrıyı daha da kötüleştirebilir. Stres ayrıca fibromiyaljinin neden olduğu diğer ağrıları da şiddetlendirir.

Stresli olursanız, uykunuz da etkilenir. Stresten muzdarip insanlar genellikle uykuya dalamayacaklarını hissederler. Uykuya daldığınızda bile zihniniz her zaman çalışıyor gibi görünüyor. Bu stresle nasıl başa çıkacağınızı bile bilmiyorsunuz. Uyku vakti geldiğinde her şey akla geliyor. Rahatlayamıyorsunuz.

Stres nasıl azaltılır.

Yaşamınızın stresini azaltarak fibromiyaljinizi kontrol edebilirsiniz. Bu kolay görünebilir, ancak özellikle de başka sorunlarınız varsa, bu kolay değildir. Bugün stresinizi azaltmaya çalışırsanız, stresle güvenli ve etkili bir şekilde başa çıkabilirsiniz. Stresle farklı şeyleri halledebilirsiniz.

Yoga ve meditasyonun stresi azaltmak için etkili olduğu düşünülmektedir. Yoga fibromiyaljisi olan insanlar için zor olabilir, ancak bazı temel bilgiler muazzam bir şekilde yardımcı olabilir. Vücudun kaslarıyla solumak ve nefes vermek meditasyondur. Bu aynı zamanda yüzyıllardır kullanılmaktadır ve yoga gibi bir Çin tıbbı türüdür.

Stres, anksiyete ilacı kullanılarak da geliştirilebilir. Doktorlar sakinleşmenize ve stresi en aza indirmenize yardımcı olan ilaçlar reçete eder. Bu ilaçların sizin için yararlı olduğunu düşünüyorsanız, hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Rahatlamak ve kendiniz için zaman bulmak için zaman ayırın. Nefes alma teknikleri de stresi azaltmak için etkilidir ve yapmaktan hoşlandığınız şeyler de biraz rahatlama sağlar. Neredeyse parkta yürümek, sevdiklerinizle zaman geçirmek, bir şey ya da benzer bir şey yapmak gibi olabilir. Ama hoşlandığınız şeyleri yapmak için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun.

Sağlıklı ve dengeli bir diyet de stresi azaltmaya yardımcı olur. Çoğunlukla, insanlar yedikleri yiyeceklerle değil bağlamla ilgilidir. Taze meyve ve sebze yemek önemlidir. Ayrıca tavuk ve balık gibi yağsız et yemeyi deneyin. İşlenmiş gıdalardan ve şekerden kaçınmak size fayda sağlayabilir.

Bazen hayatınızdaki yiyeceklerin bir kısmını ortadan kaldırmanız zordur, ancak yaparsanız buna değer. Doğru miktarda yiyecek yemek de önemlidir. Yanlış yiyecekleri yediğinizde veya yediğinizde stres artmaya başlar.

Stresi azaltmanın diğer yollarını doktorunuza sorun. Doktorunuz vakanızı doğru bir şekilde anlayacak ve size iyi yapacak tavsiyeler verecektir. Stresinizi bir doktor tavsiyesi ile tedavi edebilirsiniz.

Öz

Stresden muzdarip insanların fibromiyaljiden muzdarip olduğuna ve tam tersi olduğuna inanılmaktadır. Stres ve fibromiyalji el ele gider. Stresi yönetmek kolay değildir, ancak hayatınızı yönetmek ve stresi azaltmak için etkili yollar bulmanız gerekir. Stres onu daha da kötüleştirir ve daha fazla ağrı ve problem vardır.

Stresle başa çıkmanın ve doktorunuzun yardımıyla ve yukarıda verilen bilgilerle istediğiniz bir hayatı yaşamanın mümkün olduğu sonucuna varıldı. Strese karşı savaşın. Stresi azaltmak için atabileceğiniz adımların bir listesini yapın ve stresi azaltmak için doktorunuza danışın. Stres olmadan yeni bir kişi kullanabilirsiniz.

Bunu Paylaş:

Leave a Reply

Your email address will not be published.