Mahkemeler Kalıcı Sakatlık Bildirme Fibromiyalji Sebebini Onayladı

Yakın tarihli bir kararda Katalonya TSJ Odası, 24 Şubat S 1403/2015 (Rec. Suplicación 6239/2014), Fibromiyalji ve kronik yorgunluk sendromu (SFC), “kalıcı sakatlık” bildirme gerekçesidir

İfade, en sık tekrarlanan depresyondan muzdarip olan ve yerçekimi olmadan, boyun ağrısı veya kök, fibromiyalji ve CFS tutulumu olmadan dejeneratif süreç olmadan psikotik semptomlar gösteren bir kadın kimya endüstrisi örneğidir.

Kararında, Katalonya Yüksek Mahkemesi,   LGSS sakatlığının tanımına ilişkin sürekli dava yasasının altını çizmiştir;    bu da “kalıcı sakatlığın değerlendirilmesi esas olarak fonksiyonel sınırlamalar temelinde yapılmalıdır. çalışanların acı çekmesi. “

Komisyon için,    geçersizlik    , çalışma kapasitesini yeniden kazanma kapasitesinin sınıflandırılmasını engellemeden, çalışma kapasitesini azaltan veya ortadan kaldıran, anatomik veya işlevsel ciddi azaltma kapasitesinin kaybı olarak anlaşılmalıdır . belirsiz veya çok uzun vadeli.

Başka bir deyişle, sadece profesyonel bir iş için fiziksel olarak imkansız olduğunda sayılmamalı, aynı zamanda en az verimlilikle yapmamak için herhangi bir etkinliği yürütme kapasitesini de korumalısınız, çünkü yürütme Herhangi bir iş, hatta basit bir iş bile planlama, hareket ve etkileşim taleplerinin yanı sıra özen ve dikkat gerektirir.

Bu durumda, hastanın hastalığı    “hareketsiz görevler ve özellikle yoğun fiziksel çabaların gerçekleştirilmesini gerektirmeyen nazik doğa da dahil olmak üzere her türlü işin doğru performansını önleyen bir görüntü haline gelmelidir    .” “

Cumhurbaşkanı, “Şu anda, hastalığın şiddeti, diğer dejeneratif hastalıklar ile birlikte çalışma yeteneğinizi olumsuz yönde etkilemek için yeterli yoğunluğu etkiliyor” dedi.

Aday şiddetli psikotik semptomlar, boyun ağrısı ve kök, fibromiyalji ve CFS tutulumu olmadan dejeneratif süreçler olmaksızın tekrarlayan majör depresyondan muzdariptir.

Sonuç olarak, 2013 yılında Girona İş Mahkemesi 1 tarafından verilen karara karşı Ulusal Sosyal Güvenlik Enstitüsü (INSS) tarafından önerilen TSJC iptal kuralı.

fibromiyalji ve kronik yorgunluk sendromu olan bir sosyal hizmet uzmanının IPA durumu

Katalonya Yüksek Mahkemesi Sosyal Dairesi, 24 Şubat 1403/2015 tarihli kararda (Rec. 6239/2014), ayrıca bir sosyal eğitimcinin tüm çalışmaları için IPA durumunun fibromiyalji sendromu ve kronik yorgunluk, iş mahkemesinin kararını teyit eder ve Ulusal Sosyal Sigortalar Enstitüsü tarafından yapılan itirazı reddetmiştir.

çok gelişmiş bir fibromiyalji eğitimi ve kronik eğitim sendromu, evre III, kronik depresif bozukluk, hafif bilişsel bozukluklar, antevenido karpal tünel sendromu ve diğer hastalıklardan muzdarip ücretli çalışanlara hizmetler.

Evi ve o, acı, fibromiyalji ve kronik yorgunluk şiddeti verilen derecesini düşünün, davranış iş için gerekli becerilere rağmen, o kadar da kabul edilmelidir    işi gerçekleştirmek için hiçbir gerçek yetkisi    ile verimlilik.

Bunlar, performans, kapasite ve verimlilik açısından üretim kapasitesini ciddi şekilde etkileyen yoğun ağrı koşullarıdır ve hafif iş yapmadan, göz önünde bulundurma durumunu göz ardı etmemek basitçe kalıcı ve mutlak bir örnek takdir.

LGSS’de kalıcı sakatlığa dönüş böyle bir    sakatlığın yalnızca    profesyonel bir iş için    fiziksel olarak imkansız olduğu durumlarda tanınmaması gerektiğinin açıklığa kavuşturulmasından  sorumlu olan önemli bir içtihattır,    bunu verimli bir şekilde yapmalıdır minimal    , çünkü herhangi bir işin yürütülmesi, basit olmasına rağmen, programlama, hareket ve etkileşim, bakım ve dikkat gerektirir.

Engellilik    çalışma kapasitesini azaltan veya ortadan kaldıran ciddi anatomik veya fonksiyonel azaltma kapasitesinin kaybı ve    belirsiz veya çok mevcut olduğunda iş kapasitesini yeniden kazanma kapasitesinin sınıflandırılmasını engellemeden anlaşılmalıdır.    uzun vadeli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *