FİBROMYALJİ: Hasta gibi davranmıyorum, sağlıklı gibi davranıyorum

Beni iyi tanımıyorsan veya ailemin bir parçasısan, bazen hasta gibi davrandığımı düşünebilirsin.

Sürekli yorulmayacağınızı veya birisinin sürekli acı çekmesinin imkânsız olduğunu düşünebilirsiniz ve durumun böyle olmasını diliyorum ve diğerleri gibi ailemiz ve ailemiz için hiçbir deneyimim olmamıştı. bilgi

Acımasız işkenceye kadar her gün iyi çalışıyormuş gibi davranmak ve yükümlülüklerimizin sadece yarısını yerine getirebiliriz, şişmiş haplar ve analjezikler, sonunda eve geldiğimde sürüklemek zor, hiçbir zaman kaybolan, yoğun ve dayanılmaz acı ve acı çeken hareketler yapamayız. geri kazanılan

Ama sonuçta, iyi olduğumu iddia etmekten başka seçeneğim yok.

İşlerin iyi gittiğini göstermek ve göstermek bana çok daha kolay çünkü kendimi böyle savunmam gerekmiyor. Sürekli ve sürekli acı içinde hayatın mümkün olduğunu kimseye açıklamak zorunda değilim.

İlgilenmeyen biriyle semptomları yeniden numaralandırmam gerekmiyor. Acımasız yorgunluğu haklı göstermek zorunda değilim. Neden daha önce spor salonuna ya da havuza gitmediğimi açıklamak zorunda değilim. Gitmek isterdim ama değilim.

Tam tersi olurken neden iyi gibi davranmam gerektiğini düşündüğümü anlamıyorum. Başkalarının görüşü neden bu kadar önemlidir? Neden ne düşündüklerini umursamıyorum?

Yorgunum, gerçekte nasıl olduğumu açıklamaya çalışmaktan çok yoruldum, aileme ve arkadaşlarıma günlük gerçekliğimi anlamadığımı açıkladım, hatta doktorların bana inançsızca baktığını ve “Bunun mümkün olmadığını söyle” dedi. semptomlar

Biraz evet, Tanrıya şükür, ama fazla değil ve belki de bu yüzden asla oynamak istemediğim bir rolde mükemmel oyunculuk becerileri geliştirdim.

Çılgınca, ama bazen sürekli olarak benimle ya da hayatım hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlar tarafından yargılanan bir suçlu gibi hissediyorum ve bu dünyada zorlukla tanıyan ya da tanımayanların size tavsiyede bulunduğunu söylemesi daha iyi do. hiçbir fikrim olmadan veya bunun nasıl olduğumu ve beni neyin etkileyip neyin etkilediğini bildiğimden daha iyi olduğuna inanmadan.

Bana mal olsa bile, biri bana nasıl olduğumu sorduğunda her zaman arkadaşça davranmaya çalışırım. Bu beni bazen sinirlendiren bir soru çünkü gerçeği söyleyemem, ama durup konuyu değiştirmeye çalışıyorum veya kısa bir ‘iyi ben’ ile çözmeye çalışıyorum.

“Bugün yardımsız yataktan çıkabiliyorum” ya da “Acı beni rahatlatırsa birkaç günlüğüne daha iyi bir şey yaptım” ya da “Bu hafta cehennem oldu çünkü kriz geçiriyorum”

Fakat bu durumumu tekrar haklı kılmamı sağlayabilir çünkü neden böyle hissettiğimi açıklamak zorunda kaldım ve muhtemelen buna inanmıyorum, bu yüzden cevap asla gerçek değil.

Kendimi iyi hissetmiş gibi davranmaktan vazgeçmeyi ve gerçek durumumu göstermeyi bırakmak istiyorum, benden durumumla gerçekten ilgilenmemi, görmemek ya da duymamamı isteyenlerin, diğerlerinin onlara söylediğimde yalan söylediğimden şüphelenmelerini istiyorum. gerçek

Yapmazsan sorun değil gibi davranmana gerek var mı? Değiştirmek ister misin?

İşe yaradıysa, cevap verin ve paylaşın. Gacias! (Demek istediğim

Bunu paylaş:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *