FIBROMYALGIA: ANLAYIŞI YOK VE KIRMIZI, KIRMIZI, KIRMIZI INSIDE…

Fibromiyalji: İçeride kırılmak ve kimsenin benim nasıl hissettiğimi anlayamadığını düşünmek…… ifade edilmeyen bir duygu hastalığı

Duygusal durumlarımız her türlü hastalıktan yararlanabilir: diyabet, kalp fonksiyon bozukluğu ve çeşitli sinir hastalıkları. Çeşitli hastalıklar yalnızca fiziksel sağlığımızı dönüştürmeye değil, aynı zamanda daha derin bir seviyede iyileşmeyi kolaylaştırmaya da katkıda bulunabilir. Sırrı daha iyi tanımak ve yaşamak için fiziksel bozuklukları içeren mesajların keşfedilmesi ve anlaşılmasında yatmaktadır.

Yazar, “İlk önce zihin ve bedenin bu psikosomatik bağlantıyı anlamak için bir bütün olduğunu anlamalıyız” diyor. Genellikle, bedeni bizimle birlikte giden, kutuya bakmamız gereken ve kutu kırıldığında düzeltmek için doktora yollamamız gereken bir “kutu” olarak buluruz. “Bu görüş ne yazık ki çok küçük. Tüm varlığımızı, akan ve iletişim halindeki enerjileri şekillendiren enerjilerin karmaşıklığını inkar eder. Beyinde olup bitenler (düşünme ve hissetme) ile bedende olup bitenler arasında fark yoktur.

Fibromiyalji ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir şey, belirtileri tam olarak anlaşılmadığı için, bu hastalıktan muzdarip olan kişiler, ağrı görülmediği için diğer insanların kendilerine inanmadıklarını hissediyor. Fibromiyalji tartışmalı bir teşhis olarak kabul edilir ve bazı yazarlar, diğer nedenlerin yanı sıra, tanıyı doğrulamak için fizik muayene anormallikleri olmaması, objektif laboratuvar testleri veya tıbbi görüntüleme çalışmaları nedeniyle bir hastalık olarak değerlendirilmemesi gerektiğini iddia eder.

Officially, fibromyalgia is a group of poorly understood symptoms and musculoskeletal disorders, characterized primarily by extreme fatigue, persistent pain, stiffness of varying muscle intensity, tendons and a wide range of other psychological symptoms, such as sleeping difficulty, morning stiffness, headaches and memory problems, sometimes referred to as “mental gaps” It is a “non-contagious” disease that occurs in around 3 to 6% of young women, typically between the ages of 20 and 50.

Ayrıca ilginizi çekecek: bazı doğal ayaklar ilaçları kokuyor Bugün fibromiyalji şikayeti çeken ve resmi bir yanıt olmadan onu kendi yararına bırakabilecek bir kadın olan M angels Mestre ile bir röportaj yapacağız Doktorlarından O zamandan beri konuyla ilgili yazı yazdı ve hastalara bu ve diğer kronik hastalıklar hakkında tavsiyelerde bulundu. Bunun büyük bir yardım olacağını umuyoruz…

Fibromiyalji, aktarılmayan duyguların durumudur. Bu bir iç çatışmanın sonucu, biz inşa ettik. Geleneksel Çin Tıbbı’na göre en çok etkilenen organ, duyguların depolandığı karaciğerdir. Fasyaları, kasları, tendonları, bağları, kemikleri, akciğerleri, sinirleri ve görmeyi kontrol eder. Bu organ ayrıca, bizi hasta eden hem dış hem de iç toksinlerin detoksifikasyonundan sorumludur.

What are the symptoms that are most common?

Fibromyalgia has a broad range of symptoms, the primary symptoms are generalized musculoskeletal pain with stiffness and exhaustion followed by diminished attention and memory, insomnia, irritable bowel, irritable bladder, nausea, depression, restless leg syndrome, chest pain, extreme and painful menstruation, blurred vision, cramps, etc.

What kind of people are suffering from this?

We need to align thinking, feeling (emotions) and acting (action / word) in order to have health and harmony. In fibromyalgia, thoughts and emotions are poorly managed because their energy is not released in the action or through the word. The behavior is repressed and in the form of stress, the power of thought and emotion is diverted, expressed by pain and a variety of symptoms.

Her zaman ölümsüzlüğe ulaşmakla ilgileneceksin.

Kadınlar neden erkeklerden daha fazla vaka buluyor?

Kadın daha pratik ve duygusal. Bloklar daha fiziksel, adam ise daha soyut ve analitik. Öte yandan, baskı bu hastalığı mümkün kılan faktördür. Kuşkusuz, kadınların çocukluğumuzdan bu yana kültürümüzde ezilmeye karşı savunmasız oldukları erkeklerden daha fazladır.

Bu hastalığın kökü nerede?

Fibromiyalji, tüm bozukluklar gibi çok faktörlüdür, ancak kökü, çocuklukta baskıyı oluşturan katı kültürel, aile ve sosyal kalıplarda bulunur. Çocuk, bu kalıpları sevildiğini, itaatkâr ve itaatkar olmadan kopyalar ve e’yi özünden ayıran sahte bir kişilik geliştirmeye başlar. Hastaya eşlik eden psiko-duygusal kusurlar şunlardır: çevre tarafından değerli hissetme ve öfke içeren mükemmeliyetçi gururu, serbest bırakılmadığında sağlığa zararlı bir duygu.

Herhangi bir tedaviniz var mı yoksa kronik bir hastalık mı?

Bu bizim irademiz ise, sağlık restore edilebilir, gerekli bilgilere sahibiz ve insanın küreselliğinden değişiklikler yapmaya hazırız. Güvenli, bağımsız ve mutlu bir yeni birey üretme, düşünme, hissetme ve davranma biçimimizde büyük bir dönüşüme ihtiyacımız var.

Transkraniyal stimülasyon nedir?

Transkraniyal stimülasyon beyin bölgelerindeki elektrik akımı üretimine dayanır. Elektrik akımının elektromanyetik alanlar yarattığını biliyoruz, bu nedenle fibromiyaljinin benim açımdan en uygun olduğunu düşünmüyorum. İlk ilaç olan serotonin ve melatonin gibi nörotransmiterleri artırmak istiyorsak, gıda gibi daha az istilacı araçlarımız var. Nörotransmiterlerin seviyesini arttırmak için, söz konusu nörotransmiterlerin bir indükleyicisi olmak için, triptofan içeren baklagiller öneririm.

Aşağıdaki değişiklikleri iyileştirmek gerekir: Tutumdaki değişim, sorumluluk almak, pasif olmayı durdurmak, hastalığı güçlendirme ile kahramanlar olarak kendi kendine yönetmeye başlamak için mağdur hissetmemizi sağlar. Bizi tedavi etmelerini, kendi kararlarımızı vermelerini ve hayatlarımızı yönlendirmelerini istemiyoruz, uygunsuzluk ve isyan gerektiren bir şey gerekiyor. Ayrıca stresi basitleştiren ve bırakan bir yaşam tarzı değişikliğine de ihtiyacımız var. Aynı şekilde, öğrenilmiş ve anlaşılmış deneyimlerimizin oluşturduğu alışkanlıkların da değiştirilmesi gerekir; bu da suçlu hissetmeden “hayır” dememize izin verir. Bize zarar veren alışkanlıkların, özellikle yiyeceklerin, tıptakiler de dahil olmak üzere toksinlerin karaciğerini temizleyen bir diyet, bize enerji, alkalilik, bağışıklık sistemini uyaran ve anti-enflamatuar ve antioksidan sağlayan bir diyet önemlidir.

Bu yeni bir hastalık mı?

Yapma bunu. Hastalıklar, insanlığın psiko-duygusal eksiklikleri nedeniyle doğar, ancak bunlar gelişir ve yaşam tarzı ve zayıf beslenme ile birleşir. Salgın, kadının kendi empoze ettiği, kadının iş, aile, ev, sosyal ilişkiler, vb. Gibi modern yaşamın tüm yönlerini içerecek şekilde kendi kendini empoze etmesi nedeniyle büyümüştür. senin hayatın.

Dikkat!! Bu tür görevler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır … Yalnızca size bilgi verecek ve doktorunuzu ikame etmeyeceklerdir. Unutmayın: Her zaman son sözü o vardır. Sağlığınız buna ihtiyaç duyuyorsa, daima doktorunuza danışmanızı ve tıbbi kontroller yapmanızı tavsiye ederiz. Size sadece bir referans noktası veriyoruz, böylece size neler olduğunu bilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *