Fibromiyaljiniz var mı? Ve Bu Hassas Noktalar…

Acı, herkesin yaşamının bir noktasında yaşayacağı bir şeydir. Ancak, fibromiyalji gibi durumlarla, ağrı ile mücadele etmek süreklidir ve çoğu zaman başa çıkması zordur. Bu problem genellikle, durumun sürekli devam etmesine izin veren yanlış teşhis ve tedaviler ile daha da kötüleşir. Bunun nedeni, fibromiyaljidir. tanı konulması zordur. Bireylerin farklı ağrı algıları ve farklı tolerans seviyeleri olduğu için, doktorların her hastanın yaşadığı ağrı düzeyleri hakkında bir fikir edinmesi çoğu zaman zor olabilir.

Bununla birlikte, kesin bir tanıya ulaşmak için yararlı bir püf noktası, vücudun farklı bölgelerinde basınç noktalarının kullanılmasıdır. Basıldığında, vücudun geri kalan kısmına ağrı yayan dokuz spesifik tetikleme noktası çifti vardır. Bu basınç noktaları ağrıya neden olur ve kesin bir tanıya ulaşmada faydalı olabilir. Bunlar başlangıçta faydalı olsalar da, fibromiyaljinin bir takım değişken semptomları olduğundan resmi bir tanı için yeterli değildir. Önemli ağrı hissederseniz her zaman bir doktora danışın. Bu hassas noktalar, büyük miktarda bağ ve kas dokusu içeren bölgelerdir ve açıklanan ağrı genellikle akuttur ve uzamayan bir dokunma duyarlılığına sahiptir. Eklemlerinizde, muhtemelen bu noktalarla ilişkili değildir.

Boynun ön kısmı da, larinksin her iki tarafında, hastalıkları olan hastalarda sıklıkla belirgin ağrıya neden olan ortak bir ağrı noktasıdır. Kolun kendi üzerine katlandığı dirsek kıvrımı, genellikle ağrılı olabilen bir alandır. Kalçalar, vücudun ağrı hissettiği diğer bir ortak kısımdır. Kalça ağrısı yaygın olarak artrit, aynı zamanda yaşa bağlı aşınma ve yıpranma gibi eklem hastalıkları ile ilişkiliyken, fibromiyalji şikayeti olan kişiler en sık kalça ve uyluk arasında ağrı hissederler. , genellikle basınç hassasiyeti ile ilişkilidir. Kalçanın üst kısmı başka bir basınç noktası çiftidir, ancak yaygın olarak bel ağrısı ile karıştırılırlar. Sırt ağrısı genellikle, göğüs kafesinin hemen altında başlayan fibromiyalji ağrısı, orta kot pantolonun tam kenarında iken.Ağır sırt ağrısı da bir belirti olabilir, üst sırttaki tendonlar en büyük ve en belirgin şekilde etkilenen alanlardan biridir. Omuzlar ayrıca bir gösterge de olabilir. boynun alt kısmı ile omuzların üst kısmı arasındaki bağlantı, özellikle ağrılıdır. Diz ağrısı çoğu insanda nadir değildir. Bazıları uzun süre oturduktan sonra diz sertliği yaşayabilir veya egzersiz sırasında bir yaralanmaya maruz kalabilir. Aynı şekilde, kalça ağrısında olduğu gibi, diz de yaşa bağlı aşınma ve artrit gibi durumlardan sıkça etkilenen bir eklemdir. boynun alt kısmı ile omuzların üst kısmı arasındaki kavşakta özellikle ağrılıdır. Diz ağrısı çoğu insanda nadir değildir. Bazıları uzun süre oturduktan sonra diz sertliği yaşayabilir veya egzersiz sırasında bir yaralanmaya maruz kalabilir. Aynı şekilde, kalça ağrısında olduğu gibi, diz de yaşa bağlı aşınma ve artrit gibi durumlardan sıkça etkilenen bir eklemdir. boynun alt kısmı ile omuzların üst kısmı arasındaki kavşakta özellikle ağrılıdır. Diz ağrısı çoğu insanda nadir değildir. Bazıları uzun süre oturduktan sonra diz sertliği yaşayabilir veya egzersiz sırasında bir yaralanmaya maruz kalabilir. Aynı şekilde, kalça ağrısında olduğu gibi, diz de yaşa bağlı aşınma ve artrit gibi durumlardan sıkça etkilenen bir eklemdir.

Dokunma duyarlılığı ve dokunma duyarlılığı, genellikle insanların uzun süreler boyunca göz ardı edilen belirtilerdir, bu da çoğu zaman insanların gereğinden çok daha fazla acı çektiği anlamına gelir. Tabii ki, bu bölgelerden bir veya ikisinde ağrı hissedilirse, alarm ve kalça veya dizinizdeki hafif ağrı hakkında panik yapmamalısınız. Bununla birlikte, uzun bir ağrı fark ederseniz veya yukarıda belirtilen alanların önemli bir bölümünün ağrılarını yayıyorsanız, doktorunuza danışmalı ve belirtilerinizi bunlara tarif etmelisiniz. Ağrınızla ilgili dürüst ve açık olun, çünkü baştan beri kesin bir tanı fibromiyalji ile yaşamada çok yardımcı olabilir. Fiziksel ağrının tek belirtisi kronik ağrı değildir. Koşul, vücudu çeşitli şekillerde etkileyen bir durumdur, ve vücutta ağrıya neden olabilir – yukarıda sıralananlar dışındaki yerlerde bile – uyuşukluk ve diğer bu tür sorunlarda. Fibromiyaljinin en kayda değer semptomlarından bazılarının keşfedilmesi, erken durumu yakalamak gibi tıbbi yardım isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu durumun tedavisine başlamanıza izin verecektir. Fibromiyalji tanısı almışsanız, ne yapılması gerektiğini bilmek genellikle zor olabilir. Birçok insan hastalıklarıyla başa çıkmak için mücadele eder ve daha pek çoğu ne bekleyeceğini bilmez. Farklı semptomlar hakkında bilgilendirilmek ve uyum mekanizmalarını bilmek fibromiyalji ile yaşamak için esastır. Fibromiyalji tanısı konduysa, ne yapacağınızı bilmek genellikle zor olabilir. Birçok insan hastalıklarıyla başa çıkmak için mücadele eder ve daha pek çoğu ne bekleyeceğini bilmez. Farklı semptomlar hakkında bilgilendirilmek ve uyum mekanizmalarını bilmek fibromiyalji ile yaşamak için esastır. Fibromiyalji tanısı konduysa, ne yapacağınızı bilmek genellikle zor olabilir. Birçok insan hastalıklarıyla başa çıkmak için mücadele eder ve daha pek çoğu ne bekleyeceğini bilmez. Farklı semptomlar hakkında bilgilendirilmek ve uyum mekanizmalarını bilmek fibromiyalji ile yaşamak için esastır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *