Fibromiyaljinin Bir Davada Bir Araba Kazası Neden Olduğunu Kanıtlayabilir misiniz?

Fibromiyalji, kronik, yaygın ağrı ile karakterize bir hastalıktır. Başınız ve boynunuz gibi belirli bölgelerde ağrı hissedebilirsiniz veya tüm vücudunuz ağrıyabilir. Fibromiyaljisi olan birçok insan semptomlarının bir trafik kazası travmasından sonra başladığını kabul eder.

Bilim adamları fibromiyaljinin beyninizin ağrı sinyallerini işleme şeklini etkilediğine ve aslında ağrı algınızı güçlendirdiğine inanıyor. Fibromiyaljisi olan bazı insanlar ayrıca güçlü kokular gibi diğer duyusal girdilerin formlarına karşı artan duyarlılık yaşarlar.

Trafik Kazası Travması

Bir trafik kazası geçirdiğinizde, ilk başta küçük gibi görünen bir travma yaşayabilirsiniz. Yumuşak doku zedelenmesi geçirdiğinizi veya biraz ağrı çektiğinizi biliyor olabilirsiniz. Ancak başınız, boynunuz veya sırtınız sarsıldığında, hasar ilk göründüğünden daha şiddetli olabilir.

Diğer uçta, sırt veya boyundaki kırık kemikler gibi omurga cerrahisi ihtiyacına yol açabilecek ciddi yaralanmalara neden olan bir araba kazası vardır. Her iki durumda da, araba kazasının fibromiyalji semptomlarının başlamasına neden olan olay olduğunu hissedebilirsiniz.

Fibromiyalji Belirtileri

Fibromiyalji bir hastalık değil, bir sendrom olarak kabul edilir. Bu, yerleşik bir durum olmaktan çok semptom gruplarından oluştuğu anlamına gelir. Bu sendromdan muzdarip olan semptomların bazıları şunlardır:

  • Vücudun her yerinde sertlik ve ağrı
  • Uykusuzluk, uyku apnesi veya huzursuz bacak sendromu gibi uyku sorunları
  • Depresyon ve kaygı
  • Konsantre ve diğer bilişsel problemlerde zorluk
  • yorgunluk
  • Baş ağrısı
  • Ellerde veya ayaklarda karıncalanma veya uyuşma
  • Sabah sertliği

Fibromiyalji Ağrısı

Fibromiyaljinin ağrısı ağrıyan, zonklayan, keskin veya donuk olarak tanımlanabilir. Bağlarda, kaslarda, tendonlarda veya eklemlerde ağrı veya rahatsızlık hissedebilirsiniz. Birçok insanın dokunulduğunda çok acı veren belirli ihale noktaları vardır.

Bir araba kazasından sonra zaman geçtikçe, ağrınızın azalmasını beklemek normaldir, ancak fibromiyalji gelişirse, bunun yerine ağrı hissiniz artacaktır. Fibromiyalji kronik, zayıflatıcı bir sendromdur. Şu anda tedavi yok, sadece semptomların yönetimi.

Fibromiyaljinin Kanıtlanması Bir Araba Kazası veya Başka Bir Travma ile Tetiklendi

Fibromiyaljinin gerçekte bir trafik kazasından kaynaklandığını kanıtlamak zor olabilir. Bazı insanlar için semptomlar doğru şekilde gelişmez ve eğer yaralanmadığınızı veya çok erken iyileştiğinizi düşünüyorsanız, aylar sonra semptomlar gelişirse kazanın fibromiyaljiyi tetiklediğini kanıtlamak zor olabilir.

Kronik ağrı gelişmeye başladığında, bir doktorun fibromiyalji teşhisine ulaşması biraz zaman alabilir ve kişisel yaralanma talebinde bulunmak için katı zaman sınırları vardır. Fibromiyaljinin bir travma ile tetiklendiğini kanıtlamak, durumun karmaşık doğası ve teşhis edilmesinin zaman alması nedeniyle zor olabilir. Ancak, bir araba kazasından sonra fibromiyalji için tazminatın başarıyla alındığı durumlar olmuştur.

En İyi Kişisel Yaralanma Avukatıyla Çalışma

Fibromiyalji gibi kronik ağrı ile karakterize bir durum geliştirdiğinizde, oldukça telafi edilmeyi hak edersiniz. Fibromiyalji hayatınızın geri kalanında hayatınızı etkileyecektir, bu nedenle adil tazminat için savaşacak bir avukat seçmek zorunludur.

Taos Sakatlık Avukatları, bir kazadan aylar sonra komplikasyonların geliştiği durumlar da dahil olmak üzere, başka bir sürücünün ihmalinden kaynaklanan bir trafik kazasında yaralananlar için mümkün olan en iyi temsili sunmayı taahhüt eder. Bu sayfadaki formu kullanarak bugün bize ulaşın ve durumunuzu uzman hukuk uzmanlarımızdan biriyle görüşün.

Leave a Reply

Your email address will not be published.