Fibromiyaljiden bıkmaktan bıktım !.

Bir duruma, patolojiye, fibromiyalji gibi kronik hastalıklara sahip olmak bir sorundur. Diyelim ki değil. Yaşam tarzınızı ve hayatınızın geri kalanında alışkanlıklarınızı değiştirmenizi sağlayan her şey bir sorundur. Uzun vadede buna alıştığınız için değil ve onunla yaşamayı öğrenebilirsiniz. Ancak kronik hastalık teşhisi konduğunuz gün kahverengi (kötü kelimeler söylememek). Ve çok daha fazla acı çektiğiniz başka şeylere eklendiğinde.

İlk önce sadece temel özellikler ve size verdikleri yönergeler ile adı alırsınız. Ağrı için palyatif tedavi alın, mümkün olduğunca egzersiz yapın, yiyecek değişimi, psikolojik terapi ve onunla yaşamayı öğrenin…

Daha bilinçli olmaya başladığınızda, bilgi ararsınız, yaşam için size eşlik edecek hastalığı anlamaya başlarsınız. Bunu, semptomları, sonuçları, evrimi vb. Ve vücudunuzu daha fazla profesyonelden daha fazla bilgiye sahip olursunuz.

Hastalık büyür ve azalır, ancak asla kaybolmaz.
Fibromiyaljiye bağlı ağrı seviyesi, elbette olumlu tutumu azaltır. Beyler, her gün kalkmak ve alışkanlıklar, bir iş vb. İle başa çıkmak için bir şey. Ve bir diğeri, özellikle çok güçlü ve acımasız sürgünler, lanet, çığlık atmak, ağlamak, ağlamak ve “sorun” dediğimiz şeyi hak etmediğini düşün. çünkü yılın 24 saati 365 gün fiziksel ve animasyonlu bir acıyla yaşayan “süper kadınlar” ve “süper erkekler” olsak da biz insanlarız ve bir gün çok yüksek bıktığımı söylemeyi hak ediyoruz ”.

Bu yüzden hevesliyiz, ancak çoğumuz, doğru olanı kullanabilmek için yalnızlık anlarından yararlanıyoruz. Böyle acıların olduğu anlarda bile bildiğimiz için çevremizdekileri ve en çok sevdiklerimizi düşünüyoruz. Yanlış görmelerini istiyoruz. İronik, değil mi? Bütün gün acı çektiğimizi biliyorlar ama dışarıda olduğu gibi iyi görüyoruz, dışsallaştırmak istediğimizde… doğallık ve özgürlükleriyle kendimize bile izin vermiyoruz.

Evet, acı içinde tüm yorumlarınızı okuyoruz ve birçoğu o anlarda yazılıyor… ve aynı durumu yaşayarak% 100 hissettiğinizi bu toplulukla paylaşabileceğinizi düşünüyoruz.

Bu yüzden bugün acıdan dolayı kendimize şunu söyleyebildik: Fibromiyaljiden bıkmaktan bıktım !.

bunu Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *