Fibromiyalji size çarptığında ne olur? Fibromiyaljinin En Kötü 8 Belirtisini Bilin!

Omuzlarınızdaki, bacaklarınızdaki, sırtınızdaki ve vücudun diğer kısımlarındaki ağrılardan sık sık şikayet edebilirsiniz, ancak olan şey ağrının ne kadar sürdüğü hakkında bir fikir mi?

Bunun gibi alışılmadık ve garip bir semptomla karşı karşıya mısınız? Gün sona erdiğinde ilerleme kaydedildi mi? Durumunuzu kabul ettiğinizi düşünmüyor musunuz?

Fibromiyalji, beyninizin ağrı işlemede delirdiği romatizmal bir hastalıktır. Hayret?

Fibromiyaljide, beyniniz normal ağrı sinyallerini artırır ve sıklıkla vücutta yaygın ağrı yaşar. günlük rutinde meydana gelen ağrı sinyallerini atarız.

Ağrı ve diğer semptomlar kontrol edilemediğinde ve ilaçlar ve diğer tedaviler dışında semptomlarla başa çıkmanın başka bir yolunun olmadığı durumlarda durumumuza dikkat ediyoruz.

Fibromiyaljinin olası nedenleri arasında fiziksel travma veya büyük psikolojik stres vardır. Fibromiyalji karmaşık bir hastalıktır. Ve sunumu kişiden kişiye değişir.

Bununla birlikte, yakın tarihli bir çalışmada, fibromiyalji tanısı alan gençlerin, fibromiyaljisi olan yaşlı insanlara kıyasla düşük yaşam kalitesi ve daha şiddetli semptomlara sahip olma eğilimi olduğu ortaya konmuştur.

Bu nedenle, beklentilerinizden daha ciddi bir şeyin göstergesi olabileceğinden, yaşamınızda ortaya çıkan bireysel anormal semptomları dışlamaya bile çalışmayın.

Aşağıda, dikkat etmeniz gereken fibromiyaljinin en kötü semptomlarını bulacaksınız ve ne zaman şiddetlenirseniz tıbbi acil durumlara bildirin.

1- Ateşte ağrı

Evet! Fibromiyalji ile ilişkili ağrıya dayanamazsınız. Vücudun farklı bölgelerinde bıçaklanma, iğneler ve iğneler, yanma, karıncalanma veya karışık ağrı yaşıyorsanız, uyku döngüsü ve enerji seviyelerinize dikkat edin, çünkü fibromiyalji uyku bozuklukları tarafından tetiklenir.

Fibromiyaljinin ağrısı ile ilgili ilginç gerçek, ağrının belirgin bir nedeni olmadan ortaya çıkmasıdır. Bazı insanlar hava değiştiğinde acıyı yükseltebilirken, başka bir grup insan herhangi bir psikolojik stres veya duyguya maruz kaldıklarında ağrının zirvede olduğunu bildirdi.

Aslında, Romatoloji Dergisi’nde, bir çalışma fibromiyaljili kişilerin 11 ila 18 puanları olduğunu bildirdi.

Boyun kemikleri, dirsekler, üst göğüs, üst sırt, boyun arkası, üst sırt ve fibromiyalji nedeniyle kalçanın üst ve orta kısımlarında ağrı hissedilebilir.

Bununla birlikte, çoğu insan, herhangi bir tetikleme stimülasyonu vurulduğunda ağrının tekrar ortaya çıktığını bildirdi.

2- Yorgun ve ezilmiş hissetmek

İşyerinde yoğun bir gün geçirdiniz ve bir karar yüklemek için gerçekten yarım saat güç kestirmeniz gerekiyor. Son derece düşük, sağır ve soluk hissediyorsunuz. Bu neden oluyor?

Şekerleme yapmış olmanıza rağmen, ama yine de hiçbir şey değişmedi ve düşük enerji seviyeleriniz var. Bu durumun nedeni fibromiyalji olabilir!

Ağrının fibromiyaljinin en önemli belirtisi olduğunu bildiğiniz gibi, geceleri ağrı nedeniyle uyku bozuklukları yaşayabilirsiniz.

Uykunun kalitesinden ödün verilirse, tüm biyolojik saati etkilenecek ve son olarak fonksiyonel aktivitelerini tehlikeye atacaktır.

3- dokunsal hassasiyet

Bu belirti, sizinle ilgili bir şeyin yanlış olduğunun mutlak göstergesidir. Dokunmaya duyarlılık   her durumda yaygın değildir , ancak fibromiyaljisi olan insanlar için bu durum yeni değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!