Fibromiyalji: İfade edilmemiş duyguların hastalığı

Duygusal durumlarımız her türlü hastalığın lehine olabilir: hipertansiyon, kalp fonksiyon bozukluğu veya farklı tiplerdeki sinir hastalıkları. Farklı rahatsızlıklar sadece fiziksel sağlığımızı dönüştürmek için değil aynı zamanda daha derin bir seviyede iyileşmeyi kolaylaştırmak için katkıda bulunabilir. İşin sırrı, daha iyi tanımak ve yaşamak için fiziksel bozuklukları içeren mesajları keşfetme ve anlamada yatmaktadır.

Bu bağlantıyı anlamak için önce zihin ve bedenin bir bütün olduğunu  ; Normalde, bedeni bize eşlik eden, bakımını yapmamız gereken ve hasar gördüğünde tamir için doktora götürülmesi gereken bir “kap” olarak değerlendiriyoruz. “  Ne yazık ki, bu vizyon çok sınırlı. Tüm varlığımızı şekillendiren enerjilerin karmaşıklığını, akan ve iletişim halindeki enerjileri reddediyor. (…) Akılda olanlar (düşünceler ve duygular) ile organizmada olanlar arasında bir ayrım yoktur  . ”

Fibromiyalji hakkında dikkat edilmesi gereken bir şey, semptomları iyi anlaşılmadığı için, bu hastalıktan muzdarip olanlar, ağrı görülmediği için başkalarının kendilerine inanmadıklarını düşünürler. Fibromiyalji tartışmalı bir tanı olarak kabul edilir ve bazı yazarlar fizik muayenede anormallik olmamasından, objektif laboratuar testlerinde veya tanıyı doğrulamak için tıbbi görüntüleme çalışmalarından kaynaklanan bir hastalık olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirtmektedir.

Resmen, fibromiyalji, temel olarak aşırı yorgunluk, kalıcı ağrı, değişken kas yoğunluğunun sertliği, tendonlar ve uyku zorluğu, sabah sertliği, baş ağrısı gibi geniş bir yelpazedeki diğer psikolojik semptomlar ile karakterize, zayıf anlaşılmış kas-iskelet sistemi semptom ve bozukluklarının bir grubudur. ve bazen insanların rutin işleyişini engelleyen “zihinsel boşluklar” olarak adlandırılan düşünme ve hafıza ile ilgili problemler. Genellikle 20 ila 50 yaş arasındaki genç kadınların yaklaşık% 3 ila 6’sında bulunan ‘bulaşıcı olmayan’ bir hastalıktır.

Bugün, fibromiyalji şikayeti yaşayan ve doktorlarından resmi bir cevap almadan onu doktorların yararına bırakabilecek bir kadın olan MÀngels Mestre ile bir röportaj yapacağız. O zamandan beri konuyla ilgili yazı yazıyor ve bu ve diğer kronik hastalıkların hastalarına danışmanlık yapıyor. Umarız çok yardımcı olur.

1. Fibromiyalji tam olarak nedir?

Fibromiyalji, ifade edilmemiş duyguların hastalığıdır. Bu bir iç çatışmanın sonucudur, biz yarattık. En çok etkilenen organ, Geleneksel Çin Tıbbı’na göre bulunan duyguların emanetçisi olan karaciğerdir. Fasyaları, kasları, tendonları, bağları, eklemleri, damarları ve arter kanallarını ve görmeyi düzenler. Bu organ ayrıca, bizi hem dış hem de iç hasta eden tüm toksinlerin detoksifikasyonundan sorumludur.

2. En sık görülen semptomlar nelerdir?

Fibromiyalji, semptom ve hafıza, uykusuzluk, irritabl bağırsak, irritabl mesane, baş ağrısı, anksiyete, huzursuz bacak sendromu, göğüs ağrısı, güçlü ve acı veren dönemler, azalan görme, kramplar vb.

3. Ne tür insanlar bundan acı çekiyor?

Sağlık ve uyum sağlamak için, düşünme, hissetme (duygular) ve oyunculuk (eylem / kelime) ile aynı hizada olmak zorundayız. Fibromiyaljide kötü bir düşünce ve duygu yönetimi vardır, çünkü enerjileri eylemde veya kelime aracılığıyla serbest bırakılmaz. Eylem bastırılmış ve düşünce ve duygunun enerjisi acı ve çok çeşitli belirtilerle kendini gösteren gerginlik şeklinde engellenmiştir.

4. Neden kadınlarda erkeklerden daha fazla vaka bulunur?

Kadın daha duygusal ve daha pratiktir. Blokları daha duygusal, insan ise daha zihinsel ve teorik. Öte yandan, bu hastalığı mümkün kılan faktör baskıdır. Hiç şüphe yok ki, toplumumuzda, çocukluktan beri, kadınların erkeklerden daha fazla baskıya maruz kaldığı.

5. Bu hastalık nereden geliyor?

Tüm hastalıklar gibi, fibromiyalji de çok faktörlüdür, ancak kökeni çocuklukta baskı yapan katı kültürel, aile ve sosyal kalıplarda bulunur. Çocuk bu kalıpları sevildiğini kopyalamak için kopyalar ve itaatsiz ve itaatkar hale gelir ve özünden yola çıkarak sahte bir kişilik geliştirmeye başlar. Hastaya eşlik eden psiko-duygusal kusurlar: çevreden değerli hissetmek için mükemmeliyetçi gurur ve içerdiği öfke, serbest bırakılmadığı takdirde sağlığa zarar veren bir duygudur.

6. Herhangi bir tedaviniz var mı yoksa gerçekten kronik bir hastalık mı?

Bu bizim irademiz ise, sağlık yeniden kazanılabilir, gerekli bilgiye sahibiz ve insanın küreselliğinden değişiklik yapmaya hazırız. Yeni, sağlıklı, özgür ve mutlu bir insan yaratan düşünce, hissetme ve hareket etme biçiminde büyük bir dönüşüme ihtiyacımız var.

7. Transkraniyal stimülasyon nedir?

Transkraniyal stimülasyon beynin bölgelerinde bir elektrik akımı üretimine dayanır. Elektrik akımının elektromanyetik alanlar yarattığını biliyoruz, bu nedenle, benim açımdan, fibromiyaljinin en uygun olduğunu düşünmüyorum. Serotonin ve melatonin gibi nörotransmiterleri artırmak istiyorsak, ilk ilaç olan yiyecek gibi daha az istilacı araçlara sahibiz. Nörotransmiterlerin seviyesini arttırmak için, bu nörotransmiterlerin bir indükleyicisi olarak triptofan içeren baklagiller öneririm.

8. Semptomlar nasıl iyileştirilebilir?

İyileşmek için, aşağıdaki değişiklikler gereklidir: tutumdaki değişiklik, mağdurların sorumlu olduğunu hissetmemizi, aktif olmayı pasif bırakmayı, hastalığı güçlendirme yoluyla kahramanlar olarak kendi kendine yönetmeye başlamamızı sağlar.

İyileşmeyi beklemeyelim, bazı uygunsuzluklar ve isyanlar kendi kararlarımızı almak ve hayatlarımızı yönlendirmek için gerekli. Aynı zamanda bir yaşam tarzı değişikliğine ihtiyacımız var, basitleştirerek ve stres bırakarak. Aynı şekilde, yaşadığımız ve anlaşılan tecrübemizin oluşturduğu kalıpları değiştirmek gerekir; bu da suçlu hissetmeden hayır dememize yardımcı olacaktır. Bize zarar veren alışkanlıkların, özellikle de yiyeceklere, bağışıklık sistemini harekete geçiren, bağışıklık sistemini harekete geçiren enerji ve alkalinite sağlayan, toksinlerin karaciğerini temizleyen bir diyet esastır. antioksidan.

9. Bu bir tür modern hastalık mıdır?

Hayır. Hastalıklar, insanlığın psiko-duygusal kusurları nedeniyle doğar, ancak yaşam tarzı ve zayıf beslenme ile artar ve ağırlaştırılır. Şu anda bu hastalık, kadınların iş mesleği, aile, ev, sosyal ilişkiler vb. Gibi modern yaşamın gösterdiği tüm alanlara ulaşmak için kendilerine talep ettikleri talepleri nedeniyle artmıştır. Bütün bunlar, birçok kez, olasılık olmadan hayatını yönlendirmek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *