Esrar Şirketi Fibromiyalji ve Sinir Ağrısı İçin Ağrı Yama Tasarladı

Çok sayıda bilimsel çalışma esrarın mucizevi etkilerini doğrulamıştır, bu nedenle kısıtlamaları şimdi büyük ölçüde azaltılmaktadır.

85’in üzerinde kanabinoid tanınır ve sinir ve sindirim sistemimiz, iştahı, hareketleri, uykuyu ve duyguları düzenleyen, vücudumuzda önemli bir rol oynayan kendi endokannabinoid reseptörlerine sahiptir.

Terpenler, esrarın, ağrıları hafifletici özelliklerin güçlü olduğu diğer bileşenlerdir. Hem terpenler hem de kanabinoidler analjezik ve antienflamatuar özelliklere sahiptir ve bu fitokimyasallar insan vücudunda kolayca metabolize edilir.

Çalışmalar, esrardan gelen kannabidiolün (CBD) kan dolaşımına girdiğini, periferik sinirlerdeki kannabinoid reseptörlerine hızlı bir şekilde bağlandığını ve beyne ulaşmadan önce ağrı sinyallerini bloke ettiğini göstermiştir. Kanabinoidler ayrıca iltihabı hafifletir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bir başka psikoaktif olmayan kanabinoid olan beta-kardiyofilen, diğer kannabinoidlerin çoğundan farklı bir moleküler yapıya sahiptir ve ayrıca iltihabı hafifletir ve sinir ağrının alımını engeller.

Michigan Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, tıbbi esrar kullanımının kronik ağrıyı yönetebileceğini keşfetti. Bunu kullanan hastalar, sıradan daha az yan etkiye yol açan geleneksel reçeteli ağrı kesici ilaç kullanımında yüzde 64 azalma olduğunu bildirdi.

ABD’deki tıbbi marihuana’nın yasallaştırılması, aşırı doz ölümlerinin sayısını% 25 azalttı; Amerikalıların% 30’u kronik ağrı çekiyor. Opioidler yüksek derecede bağımlılık yapar ve aşırı doz riski taşır ve bu sorun ABD’de bir salgın haline geldi.

Uzmanların çoğu tıbbi esrarın ibuprofen’den daha iyi olduğu konusunda hemfikirdir ve Université de Montreal’de yapılan 215 katılımcıyı kapsayan bir çalışma, onların ağrı, işlev, bilişsel işlev ve genel yaşam kalitesi açısından iyileşmelere yol açtığını göstermiştir.

Yoğun kas-iskelet sistemi ağrısı, ruh hali değişimleri, halsizlik, hafıza ve uyku sorunları ile karakterize ciddi bir nörolojik hastalık olarak fibromiyalji. Çoğu durumda, antidepresanlar, reçeteli ağrı kesiciler, asetaminofen ve nöbet önleyici ilaçlar ile tedavi edilir.

Ulusal Ağrı Vakıfları 2014’te bir araştırma yaptı ve esrarın fibromiyalji hastalarının% 62’sine ağrı ve diğer semptomları tedavi etmesinde yardımcı olduğunu gösterdi.

Kanabinoidler genellikle sigara veya vaping kenevir tarafından emilir, ancak topikal olarak enjekte edilebilir ve uygulanabilir.

Kasım 2016’da, Kaliforniya merkezli bir şirket olan Esrar Bilimi, tıbbi esrarın transdermal teslimi için kullanılabilecek “ağrı yamalarını” piyasaya sürdü. Nöropati ağrısını ve fibromiyaljiyi hafifletmenin bir yolu olarak desteklenir ve bölgeye uygulandığında cilt hızla esrarı emer ve kan dolaşımına girer.

Yama, yavaş yavaş kan dolaşımına giren ve merkezi sinir sistemine giren yüksek etkili bir kanabinoid (CBD) özü içerir.

Şirket, yamaların yaralı bölgeye şifa sağladığını ve oral, topikal, intravenöz ve kas içi gibi diğer ilaç dağıtım türlerinden çok daha etkili olduğunu söylüyor.

Bunun nedeni, ilacın hastaya, genellikle bir ilaç deposunu kapsayan gözenekli bir zar yoluyla veya vücut ısısı yoluyla, yüksek güçlü kannabinoid (CBD) ekstraktına sahip yapıştırıcıya gömülü ince ilaç katmanlarını eriten ince ısılı tabakalar yoluyla kontrollü bir şekilde salınmasıdır. yavaş yavaş kan dolaşımına girer ve merkezi sinir sistemine nüfuz eder.

Dahası, CEO, Bay Raymond C. Dabney, bu iki yeni ilaç tıbbi uygulamasının, esrarın potansiyel kullanımları söz konusu olduğunda buzdağının sadece görünen yüzü olduğunu ekliyor. 

Büyüme ve tesislerin kendi ürünlerini üretme kapasitelerini arttırmaya, bilim adamlarına bu formülasyonları yapma materyalleri sağlamaya çalıştıklarını ve aynı zamanda Esrarla ilgili tıbbi uygulamalar için daha fazla potansiyel ihtiyaç araştırdıklarını iddia ediyor. ve teslimatları için yöntemleri geliştirme. Önümüzdeki birkaç yıl içinde beklenen büyük artan talebi karşılamak için farmasötik formülasyonlar ve uygulamalar geliştirmeye odaklandıklarını söyledi.

Transdermal tıbbi kenevir yamaları ve transdermal kalemler, Mary’nin Oregon, Colorado, Nevada, Michigan, Washington ve Arizona’daki Medicinal’lerinde bulunabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *