Esrar Şirketi Fibromiyalji ve Sinir Ağrısı İçin Ağrı Yama Tasarladı

Çok sayıda bilimsel çalışma esrarın mucizevi etkilerini doğrulamıştır, bu nedenle kısıtlamaları şimdi büyük ölçüde azaltılmaktadır.

85’in üzerinde kanabinoid tanınır ve sinir ve sindirim sistemimiz, iştahı, hareketleri, uykuyu ve duyguları düzenleyen, vücudumuzda önemli bir rol oynayan kendi endokannabinoid reseptörlerine sahiptir.

Terpenler, esrarın, ağrıları hafifletici özelliklerin güçlü olduğu diğer bileşenlerdir. Hem terpenler hem de kanabinoidler analjezik ve antienflamatuar özelliklere sahiptir ve bu fitokimyasallar insan vücudunda kolayca metabolize edilir.

Çalışmalar, esrardan gelen kannabidiolün (CBD) kan dolaşımına girdiğini, periferik sinirlerdeki kannabinoid reseptörlerine hızlı bir şekilde bağlandığını ve beyne ulaşmadan önce ağrı sinyallerini bloke ettiğini göstermiştir. Kanabinoidler ayrıca iltihabı hafifletir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bir başka psikoaktif olmayan kanabinoid olan beta-kardiyofilen, diğer kannabinoidlerin çoğundan farklı bir moleküler yapıya sahiptir ve ayrıca iltihabı hafifletir ve sinir ağrının alımını engeller.

Michigan Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, tıbbi esrar kullanımının kronik ağrıyı yönetebileceğini keşfetti. Bunu kullanan hastalar, sıradan daha az yan etkiye yol açan geleneksel reçeteli ağrı kesici ilaç kullanımında yüzde 64 azalma olduğunu bildirdi.

ABD’deki tıbbi marihuana’nın yasallaştırılması, aşırı doz ölümlerinin sayısını% 25 azalttı; Amerikalıların% 30’u kronik ağrı çekiyor. Opioidler yüksek derecede bağımlılık yapar ve aşırı doz riski taşır ve bu sorun ABD’de bir salgın haline geldi.

Uzmanların çoğu tıbbi esrarın ibuprofen’den daha iyi olduğu konusunda hemfikirdir ve Université de Montreal’de yapılan 215 katılımcıyı kapsayan bir çalışma, onların ağrı, işlev, bilişsel işlev ve genel yaşam kalitesi açısından iyileşmelere yol açtığını göstermiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *