Gizemli fibromiyalji sonunda çözüldü! Bilim adamları kan damarlarında ana ağrı kaynağı buluyorlar

Bilim adamları kan damarlarında ana ağrı kaynağını buluyorlar.

Araştırmacılar, fibromiyaljili hastalarda ana ağrı kaynağı olduğunu ve çoğunun beyinden gelmediğini düşündüğünün aksine buldular. Sonuçlar, birçok doktorun hastanın hayal gücünün geride kaldığına inandığı, hastalığın on yıl öncesine ait gizeminin sona erdiğini gösteriyor. Fibromiyaljinin mistisizmi, ağrı kesicilerde umut arayışı içinde milyonlarca insanı terk etti. Yakın zamana kadar, birçok doktor hastalığın “hayali” ya da psikolojik olduğuna inanıyordu, ancak araştırmacılar ana ağrı kaynağının kan damarlarının eller, bacaklar ve ayaklar için en olası olmayan yerlerden biri olduğunu gösteriyor.

 

Bu keşif, yeni tedavilere ve belki de gelecekte tam bir tedaviye yol açarak, dünyada hastalıkları olduğuna inanan daha az insanı rahatlatır. Fibromiyaljinin gizemini çözmek için, bilim adamları parmaklarını duyusal sinir lifi eksikliği olan ve ağrıya verilen yanıtı azaltan bir hastanın eline yerleştirdiler. Daha sonra fibromiyalji hastalarının ellerinden deri örnekleri aldılar ve arteriyel ven olarak adlandırılan son derece büyük miktarda shuntar sinir lifi buldular.

O zamana kadar, araştırmacılar bu liflerin sadece kan akışını düzenlemekten sorumlu olduklarına inanıyorlardı ve ağrı hissinde bir rol oynamadıklarına inandılar, ancak şimdi bu sinirler ile fibromiyaljinin yaygın vücut ağrısı arasında doğrudan bir bağlantı olduğunu keşfettiler.

Bu buluş aynı zamanda birçok insanın neden acı verici el ve ayakların yanı sıra vücutta diğer “sıcak noktaların” olduğu ve soğuk havanın neden semptomları daha kötü hale getirdiği gibi kasvetli soruyu da çözebilir. Derin dokuda derin doku ağrısı çekmenin yanı sıra, fibromiyaljili birçok hasta da yorgunluğu engeller.Nörolog Frank L. Rice şunları söyledi: “Daha önce bu sinir uçlarının, kan akışını bilinçaltı bir seviyede düzenlemeye dahil olmadığını varsaydık, ancak burada kan damarlarını öldürmenin de bilinçli dokunma duyumuza ve … ve ağrı ile “pirinç,” Bu kötü kontrol edilen kan akışı, vücuttaki kas ağrısı ve ağrı kaynağı ve laktik asit birikimi ve düşük fibromiyalji iltihabı hastalarının düşük frekanslarından kaynaklanıyor gibi görünen yorgunluk hissi olabilir. Bu da beyindeki hiperaktiviteye katkıda bulunabilir.

 

Hastalığa yönelik mevcut tedaviler, acı çeken milyonlarca kişiye tam bir rahatlama getirmedi. Tedaviler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, narkotik analjezikler; Anti-epileptik ilaçlar, anti-depresanlar ve düzenli uyku ve egzersiz kadar basit ipuçları. Şimdi fibromiyaljinin nedeni ortadan kalktığından, hasta bir tedavi beklemektedir. Diğerleri, sahip olduklarından dolayı hayal kırıklığını dile getirdi:

“Ne zaman bir şeylerin asla olmadığını anlayacaklar” aklınızda? Bir yorumcu dedi. “Bir şey küçük anlayışa uymadığında, hastayı cesaretini kırıyor ve onlara deli olduklarını söylüyorlar. İnsanlar acı çekti çünkü onlar icat edildi. Ordinat her şey SSRI olduğu için cevabı bir lobotomiden ya da bir histerektomiden daha fazla değil “dedi.

Duyuru gelecekteki daha iyi tedavilerin kilidini açma potansiyeline sahiptir ve dünyadaki hastaların fibromiyaljinin gizeminin nihayet çözüldüğüne sevindiklerinden şüphe yoktur.

Bilim adamları fibromiyaljiyi tanımlayan ve tedavi eden bir beyin imzası buldular

Fibromiyalji hastaları, çeşitli nöronal tepkilere sahip acı verici deneyimlerin yanı sıra majör fiziksel ve zihinsel bozukluklara neden olan iğrenç faktörler gösterme yeteneğinin gelişmiş olduğunu göstermiştir. Bu sinirsel değişiklikler, FM bandına özgüllüklerini ve duyarlılıklarını içeren teşhis işaretlerine sahiptir, ancak belirsizdir. Bir beynin, FM’nin patofizyolojisini nöronal düzeyde açıkladığını bulduk.

Bu imza serebral fibromiyaljisini tespit etmek için makine tabanlı teknolojiyi kullandılar. FM hastaları ağrılı uyaran aldıklarında, en kötü nörolojik ağrının imzasını gösterdiler.

Pain dergisinin son sayısında yayınlanan bir araştırmaya göre, araştırmacılar durumu% 93 doğrulukla tanıyan beyin markasını buldular.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) sonuçları değerlendirdi ve ABD’de her yıl 10 milyon kişinin olduğu, kadınların erkeklerden daha fazla etkilendiği sonucuna vardı.

Fibromiyalji, şu anda bilinmeyen patoloji ve diğer hastalıklardan kaynaklanan yan etkiler nedeniyle tedavi edilmemektedir.

Colorado Üniversitesi’ndeki bir uzman olan Boulder, beynin nasıl çalıştığını izlemek için bir MRG kullandı. Fibromiyaljili 370 hastayı ve ağrılı olmayan görme ve gürültü ile ilgili sorunların yanı sıra ağrılı basınca maruz kalan 135 kontrol hastasını bir araya getirdi.

Bu çok-duyusal test, araştırmacıların fibromiyalji deneyimlerinden muzdarip kişilerin aklını etkileyen 3 alt belirteç veya nörolojik belirtinin gelişimini tanımlamasına izin verdi.

Boulder’ın Cu Boulder bilişsel bilimi ve etkili kontrol laboratuarında doktora sonrası bir analist olan Marina Lopez-Tan, incelemenin beynine kaygılarına neden olan belirli derecelerde ilgili patoloji dereceleri hakkında bilgi vermek için kullanılabilecek potansiyel tabanlı cihazlar sağlamasının garip olduğunu söylüyor semptomlar. Yükseltmenin ana yaratıcısıydı. Cihaz ünitesi, tedaviyi geliştirmek için önemli olabilecek sabit alt tipleri tanımlamak için kullanılabilir.

Laboratuar bilişsel ve duygusal kontrol bilimini kimin yönettiğini düşünün ve birçok üst düzey memurun fibromiyaljiyi tanımlamak için klinik uygulama üzerinde çalıştığı gerçeğiyle savaştığını düşünün; Bu zihinsel eylemler, bize beyinde ne olduğunu ve varyasyonların hastanın ağrılarının nedeni olduğunu gösterdiğini göstermek için potansiyel olarak faydalıdır. Fibromiyaljinin ne olduğunu ve merkezi duyu sistemi bozukluğunu ve en iyi şekilde tedavi etme yeteneğini gerçekten anlamalarına yardımcı olabilirler.

Uzun vadede, bu, bir sonuca yol açabilecek ve fibromiyalji tedavisinde faydalı olabilecek beyin hareketleri hakkında daha iyi bilgiye yol açabilir.

Lopez Sola, bu kitabın fibromiyaljiyi anlamak için çok faydalı olduğunu ve fibromiyaljiyi beyin sorunu olarak öngörmede önemli bir adım olduğunu söylüyor.

Doktor’un bu çalışma hakkındaki yorumları: Dr. Michael Curley: Bu sonucu duyduğunu ve onun için tam bir his hissettiğini söyledi. Bu yüzden acımız her yerde olabilir. Biz deli değiliz ve bir insanın sahip olabileceği en zayıflatıcı hastalıklardan biri. Artık acının nereden geldiğini biliyorlar, belki acıyı iyileştirmenin veya durdurmanın bir yolunu bulabilirler. Hayatımızı eski haline getirebilsek harika olurdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *