Fibromiyalji başınızda değil, yeni araştırmayı doğruladı

Fibromiyalji, vücudun her yerinde ağrıya neden olan ve görünürde belirgin olmayan derin dokulara neden olan gizemli bir hastalıktır. Tıp camiasının büyük bir kısmı, hastalığın psikosomatik olduğuna ve insanların temelde acı çektiklerini düşündüklerine inanmaktadır. Ancak küçük bir biyofarmasötik şirket, Intidyn veya Entegre Doku Dinamiği, hastalığın nedeninin olduğuna inandıklarını buldu.

 

Şirket ve Albany Tıp Kolejinden araştırmacılar, fibromiyaljiden ağrı bildiren hastaların derisinde benzersiz bir nörovasküler yapı veya sinirlere kan akışı olduğunu keşfettiler. Bu, bilim adamlarına göre, hastalıkta hissedilen ağrının ana sebebi olabilir.

“Bunun yerine beyinde olma, hastalık avuçlarında kan damarlarının özelleşmiş yapılar etrafında aşırı duyusal sinir lifleri,” Dr Frank L. Pirinç, Intidyn ve baş araştırmacısı dedi. Çalışmanın bir basın bülteninde

Kan damarlarının daralması cildin sinirleri tarafından kontrol edilebilir. Fibromiyaljisi olan hastalar deride kan damarlarının bir köprüsünü çevreleyen alışılmadık derecede yüksek sayıda sinir uçlarına sahiptir.

“Bu keşif, şimdi, hastalığı teşhis etmek ve daha etkili tedaviler geliştirmek için yeni bir başlangıç ​​noktası olarak kullanılabilen fibromiyalji için spesifik bir patolojinin somut kanıtını sunmaktadır.”

Bir kaç yıl önce, şirket dergisinde bir makale yayınladı    Ağrı    oynamak için önemli kabul edildi o zaman özel sinir uçları olmadan doğmuş bir kadını ilgili bir dosya üzerinde. Ama kadın iyiydi ve hayatına devam edebilirdi. Önceden kan damarlarına kan akışını kontrol ettiği düşünülen cildinin ince kılcal damarlarının yakınında sinir uçları vardı. “Daha önce bu sinir uçlarının sadece bilinçaltı düzeyde kan akışının düzenlenmesinde rol sanıyordum, ama biz kan damarlarının sonlar da dokunma bizim duygusuna katkıda … ve bilinçli ağrı olabilir kanıtlar vardı”.

Eli Lilly ve Forest Labs tarafından üretilen şu anda hedeflenen ilaçlar, beyinde hareket eden serotonin / noradrenalin geri alım inhibitörleridir (SNRI’ler). Fakat aynı zamanda cildin kan damarlarının yakınındaki sinir uçlarında da hareket edebilirler. Dr. Philip J. Albrecht, “Bu ilaçların beyindeki moleküller üzerinde nasıl davranacağını bildiğini bilmek” diyerek, “benzer moleküllerin kan damarlarındaki sinir uçlarının işlevine karıştığına dair kanıtlarımız var. Bu nedenle, fibromiyaljinin bu bölgede bir patolojiyi ima edebileceğini varsaydık. “Sonuçların gösterdiği gibi, onlar doğruydu.

Şirketin araştırma ekibi, Albany Medical College tarafından toplanan fibromiyaljili kadınlardan alınan deri örneklerini inceleyerek özel mikroskopi teknolojisini kullanarak incelendi. Gördükleri, ciltteki kan damarlarının yerinde sinir uçlarında inanılmaz bir artıştı. Bu bölgeler, cildin küçük kan damarları arasındaki oksijenli kan akışını kontrol eder. Cildin ısı yaymasına izin vermek veya ısıyı soğuk tutmak için açmak için platformun bu alanının tıkanmasına neden olabilirler.

Fibromiyalji hastalarının genelde özellikle hassas ve ağrılı eller var neden “Aşırı duyusal innervasyon açıklayabilir. duyu lifleri muslukları açmak için sorumludur çünkü, aynı zamanda, genel olarak fibromiyalji hastalar için çok utanç verici olduğu soğuk özellikle aktif olacak, “Albrecht söyledi.

Fakat bu özel türevler veya köprüler, vücuttaki ısıyı düzenlemekten çok daha fazlasını yaparlar; Dokunun derin kaslarına kan akışını engelleyebilirler.
“Sıcaklığın düzenlenmesine ek olarak, kan akışımızın büyük bir kısmı normalde ellerimize ve ayaklarımıza gider. Rice, metabolizmanız için gerekli olandan çok daha fazlası. “Bu şekilde, eller ve ayaklar, kan akışının, egzersiz yapmaya başladığımızda kaslar gibi vücudun diğer dokularına yönlendirilebildiği bir rezervuar görevi görür. Sonuç olarak, eldeki bu şantlar arasında bulunan patoloji, vücudun her tarafındaki kaslara kan akışını engelleyebilir. Bu zayıf kontrollü kan akışı, kas ağrıları ve ağrıların kaynağı ve fibromiyaljisi olan hastalarda laktik asit birikiminin ve düşük inflamasyon düzeylerinin birikmesine bağlı yorgunluk hissi olabilir. Bu sırayla,

fibromiyalji otoimmün hastalık için gerçek bir fizyolojik temeli bulun onların ağrı sadece kafasında olduğu söylendi birçok olumlu vahiy olduğunu. Zamanla, araştırmacılar, hastalıktaki ağrı nedenlerini daha iyi analiz edebilecek ve gerçek acı nedenini tedavi etmek için ilaç geliştirebileceklerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *