Fibromiyalji: çok gerçek acı ile görünmez hastalık

Sayısız genler sorumlu olabilir son beş yıl içinde tespit edilmiştir için fibromiyalji olan bireylerde bulunan nörotransmitterlerin dengesizliği.
Şayet birisi onlar kronik bir hastalıktır, biz (belki bilinçsiz) aramaya başladı var için insanın tıbbi sorunu hissediyor veya iyi hissetmediğini o “işaretleri”. Birçok sağlık problemi ve sakatlığında olduğu gibi, fibromiyalji hiç bir belirti görmeyecektir.

osteoartrit gibi koşullarda, doktorlar dahili olarak vücudun görünümünü değiştirmez böyle röntgen Fibromiyalji olarak testlerle iç hasar görebilir ve tıp uzmanları genellikle yaygın ağrı ve vücuttaki diğer belirtilerin temelinde bu durumu teşhis.

Fibromiyaljinin hala diğer semptomlara erişimi var mı?

Dışa doğru, fibromiyaljili çoğu insan “normal” dir. Bu rahatsızlığı olan insanlar bunu sinir bozucu buluyorlar çünkü bazen duygu, hastalıklarının meşruiyetini azaltır; Ayrıca bir nimet de bulabilirsiniz çünkü orta derecede sağlıklı görünüyorlar.

Loading...

ağrı ve onların mücadelesi ve görüşülen fibromiyalji nihai başarı kazançlar için özellikle fibromiyalji ve ağrı belirtileri bir süre boyunca hemen hemen her hafta hastanede olduğunu söyledi Aktris AJ Langer. AJ kimse onun durumunun işini performansını bildiğini söyledi: o saç ve makyaj çözecek, o maske denir.

Fibromiyalji hastalarının yaşadığı acının derinliği “kanıt” açısından, AJ onun masöz iyi söylenen bu paylaştı.

“Birisi fibromiyalji sorgulayan, yapmanız gereken tek şey yapan biriyle elime olduğunu.” Kasların hareketini engelleyen kas, etrafında fasya kalınlaşması ve sertleşmesiyle Böyle bir terapist. Bu acılı durumun iki önemli özelliği, sertlik ve derin ağrıya neden olur.

Bizim son blog belirtildiği gibi, Michigan, Daniel Clauw, University of fibromiyalji uzmanı, kontrolsüz fibromiyalji ağrı “hacmi” yol nörotransmitterlerin bir dengesizlikten kaynaklanabilir söylediği Vücudun sinir sisteminin ağrı eşiğinin çok düşük olduğu anlamına gelir

Fibromiyalji tedavisi

Fibromiyaljili birçok hasta gibi, AJ ilaçların, egzersizlerin ve alternatif tedavilerin birleşiminin acıyla mücadele etmenin ve hayatının kontrolünü yeniden kazanmasının en iyi yolu olduğunu keşfetti.

“Vurulduğun ve vücudunun işe yaramadığı bir noktaya giderseniz ve kendinize bakmak imkansız görünüyorsa, bazen bariyeri aşmak için ilaç desteğine ihtiyacınız var.”

AJ, Cymbalta’nın (duloksetin) “bebek dozu”, fibromiyaljiyi tedavi etmek için kullanılan bir antidepresan olduğunu söylemiştir. Bu ilaç Lyrica (pregabalin) ve Savella (milnacipran) bu durumun tedavisi için FDA tarafından onaylanmıştır. Buna ek olarak, onu mutlu eden ve acısını çeken faaliyetleri keşfetmeye başladı: daha çok sörf yapmaya başladı ve suda bir şeylerin, yumuşak yürüyüşler ve yoga şifa dersleri gibi iyi hissettirdiğini fark etti. Madencilik hastaları egzersiz, bilişsel davranışçı terapi ve akupunkturdan da faydalanmıştır.

AJ, özellikle de boyun ve sırtta hala acı hissettiğini söylese de, zihinsel ve fiziksel istirahat tarafından benimsenen bu uygulamalar onun yaşamını tam olarak yaşamalarına izin veriyor.

AJ’nin en kötü halindeyken o iktidarsızlık yerinde olmayı öğrendiğini sordum.

“Bu dünyadaki her insan için acı çekmeyen insanların bunu yapamayacağı bir merhamet seviyesi öğretir” dedi.

Hastalıkların, koşulların ve kısıtlamaların olduğu insanların hayatlarını iyileştirmeye adanmış bir web sitesi olan güçlü bir kadın, son zamanlarda insanların ciddi bir sağlık sorunu olduğunu söylediği zaman inançsızlıkla tepki verdiklerini söyleyen bir kadın hakkında bir makale yayınladı. ne “, görünmez gönderildi”.

Kadın, tabağında bulunan pankartlara karşılık olarak arabasında bir not bırakan birinin Facebook’ta bir fotoğrafını yayınladı. Notu okuyun: “Faker”. Şimdi, görünmüyor olmak “insanlar olanların arayan umuduyla” mesajlarını paylaşmak için başkalarını teşvik ediyor “görmek ve fikirlerini değiştirmek için.”

Bu Buzzfeed makalesinde, kronik Lyme hastalığıyla savaşan biri, kimsenin hastalandığına inanmadığı zaman nasıl olduğunu açıklar. Bu kadına, iki buçuk yıl hasta ve 13 doktoru ziyaret ettikten sonra, Ağustos 2014’te Lyme hastalığı tanısı kondu.

Burada fibromiyalji ve alternatif ağrı tedavileri hakkında bilgi bağlantılar şunlardır:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *