Fibromialgia: niewidzialna choroba z bardzo realnym bólem

W ciągu ostatnich pięciu lat zidentyfikowano wiele genów, które mogą odpowiadać za brak równowagi neuroprzekaźników u osób z fibromialgią.
Jeśli ktoś mówi nam, że ma przewlekłą chorobę, my (być może nieświadomie) zaczynamy szukać “znaków”, że osoba odczuwa problem medyczny lub nie czuje się dobrze. Podobnie jak w przypadku wielu problemów zdrowotnych i niepełnosprawności, fibromialgia nie ma objawów per se, zauważy każdy.

W warunkach takich jak zapalenie kości i stawów, lekarze widzą obrażenia wewnętrzne z badań, takich jak X-ray fibromialgii nie zmienia wyglądu ciała wewnętrznie i lekarze często zdiagnozowania tego warunku na podstawie powszechnego bólu i innych objawów w organizmie.

Czy fibromialgia nadal ma dostęp do innych objawów?

Na zewnątrz większość osób z fibromialgią jest “normalna”. Ludzie z tym schorzeniem uważają to za frustrujące, ponieważ czasami uczucie zmniejsza prawowitość ich choroby; Możesz również uznać to za błogosławieństwo, ponieważ wydają się umiarkowanie zdrowe.

Loading...

Aktorka AJ Langer, która za ból i zdobycze jej zmagań i swój ostateczny sukces z wywiadem z fibromialgią powiedziały mi, że była w szpitalu prawie co tydzień przez pewien czas na objawy fibromialgii i bólu w szczególności. AJ powiedziała, że ​​nikt nie wiedział, że jej działanie w jej stanie się sprawdza: rozwiązałoby to jej włosy i makijaż, które nazwała swoją maską.

Pod względem “dowodu” na głębokość bólu odczuwanego przez osoby z fibromyalgią, AJ podzieliła się, że jej masażystka powiedziała najlepiej.

„Jeśli ktoś kwestionuje fibromyalgia, wszystko co musisz zrobić, to dostać w swoje ręce kogoś, kto robi.” Taki terapeuta dla pogrubienie i stwardnienie powięzi wokół mięśnia, co utrudnia ruch mięśni. , Powodując sztywność i głęboki ból, dwie ważne cechy tej bolesnej choroby.

Jak już pisaliśmy w naszym ostatnim blogu, ekspert fibromyalgia na University of Michigan, dr Daniel Clauw, powiedział, że ból fibromialgii może być spowodowane przez brak równowagi neuroprzekaźników, które prowadzą do „objętości” niekontrolowany, co oznacza, że ​​próg bólu układu nerwowego organizmu jest bardzo niski

Leczenie fibromialgii

Podobnie jak wielu pacjentów z fibromialgią, AJ odkrył, że połączenie leków, ćwiczeń i alternatywnych metod leczenia było najlepszym sposobem na pokonanie bólu i pomoc w odzyskaniu kontroli nad swoim życiem.

“Jeśli dojdziesz do punktu, w którym uderzysz, a twoje ciało nie działa i wydaje się niemożliwe, aby zająć się sobą, czasami potrzebujesz wsparcia lekarskiego, aby pokonać barierę.”

AJ powiedział, że “dawka dla dzieci” preparatu CYMBALTA (duloksetyna) jest lekiem przeciwdepresyjnym stosowanym w leczeniu fibromialgii. Lek Lyrica (pregabalina) i Savella (milnacipran) został zatwierdzony przez FDA do leczenia tego stanu. Ponadto zaczęła badać czynności, które sprawiały jej radość i rozpraszały jej ból: zaczęła coraz częściej surfować i zauważyła, że ​​coś w wodzie sprawiło, że czuła się dobrze, jak łagodne spacery i lekcje jogi. Pacjenci górnicy skorzystali również z ćwiczeń, poznawczej terapii behawioralnej i akupunktury.

Chociaż AJ powiedział, że nadal odczuwa ból, szczególnie w szyi i plecach, te praktyki przyjęte przez psychiczny i fizyczny odpoczynek pozwalają mu w pełni doświadczyć życia.

Zapytałem AJ, czego nauczył się być w tym miejscu impotencji, kiedy był w najgorszym.

“Uczy współczucia dla każdej osoby na tej ziemi w taki sposób, że ludzie, którzy nie doświadczyli bólu, nie mogą tego zrobić” – powiedział.

Potężna strona internetowa poświęcona poprawie życia ludzi cierpiących na choroby, warunki i ograniczenia opublikowała ostatnio artykuł o kobiecie, która mówi, że ludzie często reagują z niedowierzaniem, kiedy mówi, że ma poważny stan co to jest “, Opublikowany niewidoczny”.

Kobieta wysłała zdjęcie na Facebooku kogoś, kto zostawił notatkę w swoim samochodzie w odpowiedzi na baner na jej talerzu. Przeczytaj notatkę: “Faker”. Teraz zachęca innych do dzielenia się swoim przesłaniem “z nadzieją, że ludzie, którzy szukają tych, którzy” nie wydają się być “, zobaczą to i zmienią zdanie”.

W tym artykule o Buzzfeedu ktoś, kto walczy z chroniczną boreliozą, opisuje, jak to jest, gdy nikt nie wierzy, że jesteś chory. U tej kobiety zdiagnozowano chorobę z Lyme w sierpniu 2014 r., Po tym, jak chorował przez dwa i pół roku i odwiedził 13 lekarzy.

Tutaj linki do informacji na temat fibromialgii i alternatywnych metod leczenia bólu obejmują:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *