Fibromiyalji ve kalça fleksörleri ağrısı

Fibromiyalji ile birlikte yaşarken kalça fleksör problemleri veya bu bölgedeki ağrı için sıra dışı değildir. Hipras, kalça fleksörleri ve bel ağrısı, arka taraftaki hassas bölgelere, daha düşük tetik noktalarına ve çevredeki bölgeleri etkileyen diğer bölgelere bağlı olarak fibromiyaljiyle ilişkilidir.

Kalça fleksörleri kalçalarınızın esnek hareket etmesini sağlar. Bacaklarınızı her hareket ettirdiğinizde bu kasları alırsınız ve bu, kalçalarınızın gün boyunca ortalama olarak yaptığınız hareketlerin çoğunda yer aldığı anlamına gelir.

Sağlıklı bir insan kalça fleksörlerini ne sıklıkla kullandığınızı görmez, ancak kalça ağrısı fleksörüne maruz kalan fibromiyalji olan biri daha çok farkında olacaktır.
Ben şahsen kalça fleksör ağrısını sürdüm ve daha sonra bu sektörleri teyit ettim, daha güvenli Fibros egzersizlerinin gelişimi üç yıl önce histerektomiyi tamamladı. Evet anlıyorum. Daha sonra bu makalenin alt kısmına değineceğim.
Kalça fleksörlerinde ağrıya neden olabilen bir dizi bilinen yaralanma ve tıbbi durum olmasına rağmen, fibromiyaljisi olan kişilerde bu ağrının doğrudan bir sebebini, zemini etkileyen birçok günlük aktivite dışında, tanımlamak zor olabilir.
Acıyı, teşhis edilen hastalığın bir belirtisi olarak görebilir veya ağrının kesin nedenini belirlemek için daha fazla zaman alabiliriz. Her neyse, fibromiyalji ve kalça fleksörünün ağrısı, hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edilmezse genellikle zayıflatan bir durumdur.
Kalça fleksörlerini ve ağrıyı anlama ibupialgia
Esnek kalça ağrısı sıklıkla fleksör epidit olarak adlandırılır. Bu durumun ağrısı genellikle aşağıdaki kasların biri veya her ikisi için kaynaklanır: Illicacus ve psoas. Bu kaslar genellikle iliopsoas adı verilen tek bir birime ayrılır.
Çoğu insanın bütün gün giydiği oturma pozisyonları nedeniyle psoas, uzun süreli genel bel ağrısı ve kas kısalmasından sorumludur. Ayağa kalkıp tekrar hareket etmeye başladığınızda, kas uzanmaya ve iyi çalışıyor.
Fibromiyaljisi olanlar için, ağrı, kalçaları hareket ettirmeye yardımcı olan diğer kaslardan gelebilir. Bu kaslar, kalçadaki çoğu bükülme kasınınkinden daha düşük olmasına rağmen, kuadriseps içerir.
Bir kazayla ortaya çıkan fleksör tendinit veya ilişkili olmayan bir fibromiyalji, belirli bir kas veya kalça bölgesini hedefleyebilirken, fibromiyalji hastaları vücut bölgesi boyunca yayılan ağrıyla karşılaşabilirler. Genellikle fibromiyalji ağrısında olduğu gibi ağrının nedeni genellikle açıklanamazdır.
Fibromiyalji ve kalça ağrısının fleksör tedavisi
Fibromiyalji ve kalça fleksörlerinin ağrısını önlemenin basit bir yolu, uzun süre aynı pozisyonda oturmaktan kaçınmaktır. Kalk ve periyodik olarak hareket et, kaslarının aynı pozisyona koyması için zamanları yok.
Sık sık güvenli ve etkili egzersizler ve vücudunuzu güçlü ve esnek tutmak için her türlü fiziksel egzersize katılmanın önemini ve kalça fleksör ve ağrı için başka bir tavsiye olduğunu duyuyorsunuz.
Kalça Flexor Streç
Hareket etmeyi ve Plue’nun tazminatının malzemesini ve köşelerini ne kadar çok öğrenirseniz, kas ağrısının belirli nedenlerini önlemek kolaydır. En savunmasız alanlarda güvenle ve dikkatlice çalışmanın daha fazla yolu için beni FIBRO kullanıcı sayfasında takip edebilirsiniz. Video bölümünde egzersizleri, kalçalarınızı ve sırtınızı, piriformis ve daha pek çok şeyi nazikçe çalıştıran ‘yan yana’ egzersizler olarak göreceksiniz.
Ayrıca histerektomi ve diğer abdominal cerrahi sonrası kadınlarda bu kırılgan bölgeleri hafifçe güçlendirmek için çalışıyorum. Oradaydım ve evet, histerektomi sonrası güçlü bir şekilde hissedebilir ve fibromiyaljinin karmaşıklığı ve işbirliği koşulları ile yaşayabilirsiniz.
Oyunun bir kısmı, özellikle de seanstan sonra her zaman mükemmel. Dizine bir bacak atmak (ayakkabısız) yavaşça dizinde veya altta bir ayağa ihtiyaç duyar (gerekirse kalçaları gevşetir), kolu aynı tarafa çekin ve kalçaların yumuşak uzantılarını eğimli hale getirin.
Günün çoğunda bir masada oturuyorsanız, yüksek derecede ayarlanabilir bir ofis koltuğuna yatırım yapın. En yüksek sandalyeyi, kalçalarınız dizleriniz üzerinde durabilecek şekilde yerleştirin. Bu pozisyon kalça fleksörleri için daha sağlıklı ve ofisin tipik başkanının ofisinde kasların kısalması nedeniyle oluşan ağrıyı ortadan kaldırır. Çalışma alanınızı kolayca artırabilecek bir daimi ofis de düşünebilirsiniz. Geçen yıl sabit bir ofis kullanmaya başladım ve bu bana yardımcı oldu, aslında oturuyorum, şimdi masamdayım. (Not: Bazı kontrol panelleri omuzlar için yukarı ve aşağı zor olabilir, o zaman hareketli hareketler için elektrik kontrollerini kullanan daimi bir ofise ihtiyacınız olabilir) Düzenli ağırlık antrenmanı ve çok yumuşak gerdirme (güvenli bir şekilde yapılır) kaslarınızın güçlü ve esnek kalmasına yardımcı olabilir. Yine, çok uzun hissetmediğinizden emin olun veya etkili egzersizleri entegre etme çabalarını sabote edebilirsiniz. Teşekkür ederim Lisa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *