Fibromiyalji olan birisine nasıl bakılır

Fibromiyalji bir kişinin kas ve dokuları acıyor bir hastalıktır. Bu da, kişide diğer fiziksel ve zihinsel sorunlara neden olur. Bir aile üyesi ya da sevgiliniz fibromiyalji varsa insanlar acı görünür hiçbir iz bırakır çünkü tam olarak ne oluyor anlamak için, bu zordur. Önemli olan bu hastalığı tedavi etmek ve nasıl tepki bilen biriyle yaşayan herkes o.

Talimatlar
1
Fibromiyalji olan kişiyi dinleyin, nasıl hissettiklerini açıklayın. Bu durum yürümeyi zorlaştırabilir, hatta yataktan kalkabilir; Bu sevecen kişinin sana nasıl dokunduğunu bilmek, anlayışı kolaylaştırır.

2
Fibromiyalji en kötü durumdayken onlara ne yapabileceklerini sorun. Bu durum, tükenme, mide rahatsızlığı, depresyon, kronik ağrı ve ruh hali değişiklikleri gibi sorunlara katkıda bulunur. Fibromiyaljisi olan bir kişinin yemek pişirmek, temizlik yapmak, banyoya gitmek, bir yere gitmek ve çocuklara bakmak için yardıma ihtiyacı vardır.

3
Diyetlerini değiştirmelerine ve birlikte egzersiz yapmaya başlamalarını öneriyor. Fibromiyaljisi olan kişiler şeker, ağır yağ ve kafeinden kaçınmalıdır. Markette alışveriş yaparak ve yemek planlayarak, diğer görevlerle aşırı yüklenmeden acılarınızı azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Yürüyüş yapmak yararlıdır çünkü kilo kaybı ve sürekli aktivite, fibromiyaljinin sıklığını azaltmaya yardımcı olur.

Loading...

4
Onlarla birlikte doktora gidin ve bakım hakkında sahip olduğunuz soruları görün. Bu ayrıca ihtiyacınız olan ilaç türlerini anlamanıza yardımcı olacak ve doktor size fibromiyalji ataklarının tedavisi konusunda tavsiyede bulunabilir.

5
Bir küvet alın ve onları fibromiyalji rahatsız edici olduğunda içine sokmaya teşvik edin. Isı, rahatsızlığınızın neden olduğu rahatsızlıkların azaltılmasına yardımcı olur ve küvet, yıl boyunca mevcut olan anlık bir ısı kaynağıdır.

6
Fibromiyaljili insanların, istedikleri için kötü bir ruh hali veya depresyonda hareket etmediklerini anlayın. Kronik ağrının yönetimi zordur ve bunu sizlerle birlikte indirebilirsiniz. Acı çektiğinizde şefkat gösterin, size tahliye edilebilecek herhangi bir düşmanlığı veya depresyonu hafifletmenin bir yoludur.
[IRP]

İpuçları ve Uyarılar
Fibromiyalji evliliğinizi veya kişisel ilişkinizi etkiliyorsa, bir terapistle konuşun. En iyi eylem yollarını önerebilir ve durumla başa çıkmasına yardımcı olabilir.

Fibromiyaljisi olan bir kişinin zihinsel bir bozukluğu olduğunu asla önermeyin. Semptomlar başkalarında fark edilmemesine rağmen, hastalık gerçek ve gerçek acıya neden olur. Fibromiyalji olan insanlar başlarında hiçbir şey icat etmezler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *